ZANIM WYBIERZESZ WYKONAWCĘ…

Przy wyborze firmy, której powierzysz pracę nad witrażem, istotne jest, aby zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze upewnij się, że jest to sprawdzona i zaufana pracownia oraz, czy daje gwarancje nie tylko na sam witraż, ale również na montaż. Upewnij się, czy dana firma w zakresie świadczonych usług zajmuje się montażem nawet w trudno dostępnych miejscach, gdzie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Jeżeli planujesz odnowienie zabytkowych witraży sprawdź, czy posiada uprawnienia konserwatorskie. Ponadto w przypadku prac wykonywanych w obiektach zabytkowych, pamiętaj o konieczności uzyskania odpowiednich pozwoleń od właściwego terytorialnie Urzędu Ochrony Zabytków oraz Kurii Biskupiej.

Istotne jest również to, jak długo dana firma jest na rynku i przede wszystkim, czy zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Kluczem do dobrej pracowni jest stały oraz zgrany zespół składający się z fachowców.

Jeżeli istnieje taka możliwość, zapoznaj się z wcześniejszymi realizacjami danej pracowni. Dzięki temu będziesz mógł sam ocenić, czy stoi ona na odpowiednio wysokim poziomie artystycznym co niewątpliwie jest równie ważne co terminowość, czy koszt realizacji. Zaufaj również rekomendacjom innych inwestorów, który wcześniej korzystali z usług interesującej Cię firmy.

Ważna jest też sama pracownia. Dobrze zaopatrzona pozwala przejść do realizacji wkrótce po zaakceptowaniu projektu przez inwestora. A projekt? Jeśli go nie posiadasz, to w profesjonalnej pracowni uzyskasz pomoc. Doświadczony projektant dostosuje projekt do Twoich oczekiwań, pamiętając o wymogach technicznych, które musi spełnić projekt, aby móc go zrealizować.

Firma Vitro istnieje od 1990 roku. W tym czasie, oprócz zaprezentowanych powyżej, wykonaliśmy wiele mniejszych i większych zleceń. Wykonywaliśmy prace konserwatorskie, renowacje i całkowite odtworzenia historycznych witraży w wiekowych kosciołach i innych obiektach o wartości historycznej. Zrealizowaliśmy również sporo prac autorskich, opartych o przekazane nam koncepcje lub stworzonych przez nas od zera, oraz niemożliwą do oszacowania liczbę mniejszych zleceń. Pracowaliśmy na terenie całego kraju i za granicą, w metropoliach i małych wioskach.

Ponieważ obraz, szczególnie malowany witrażowym światłem przemawia o wiele lepiej niz słowa, zapraszamy do przejrzenia listy realizacji firmy Vitro, zbudowanej głównie w oparciu o zdjęcia z przebiegu prac, a przede wszystkim – ich efektów.

FIRMA USŁUGOWA VITRO

By skontaktować się z nami, możesz skorzystać z podanych poniżej danych kontaktowych lub skorzystać z formularza:

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

ADRES ul. Muzealna 2; 59-220 Legnica, Poland

TELEFON (+48)601 053 139

EMAIL vitro@op.pl