O FIRMIE VITRO

Firma Vitro powstała w 1990 roku. Od tej pory nieprzerwanie tworzymy i konserwujemy witraże. Od 1994 roku posiadamy uprawnienia do prac przy obiektach zabytkowych.

Naszą domeną są witraże sakralne, które zrealizowaliśmy w blisko dwustu obiektach. Wiele z tych realizacji to obiekty duże – od 100 do 500 m2 oszkleń. Wykonujemy je kompleksowo, wraz z konserwacją elementów metalowych, drewnianych i kamiennych.

Potencjał, wyposażenie pracowni oraz zapasy materiałów, pozwalają na rozpoczęcie prac „z biegu”, bez potrzeby ich gromadzenia i wykonanie zlecenia w terminie. Stabilna od lat załoga jest gwarancją doskonałego wykonania prac.
Przygotowujemy również programy prac oraz powykonawczą dokumentację konserwatorską. Zdecydowana większość przetargów, w których startowaliśmy kończyła się podpisaniem umowy z naszą firmą. Jakość naszych realizacji potwierdzają referencje i ciągle nowe zamówienia.

Nowe witraże wykonujemy w oparciu o projekty własne i uznanych artystów, z którymi współpracujemy. Podejmujemy się także realizacji prac według projektów inwestora.
Na wykonane prace udzielamy gwarancji, a po jej upływie bezterminowo służymy opieką nad naszymi witrażami. Nieodpłatnie służymy inwestorom poradami i dzielimy się doświadczeniami, niezależnie od tego czy wykonywaliśmy lub będziemy wykonywać prace na ich rzecz.
A ceny…. Ilość prac, które wykonaliśmy i zamówienia, które pozyskujemy świadczą, że są bardzo rozsądne.

Naszą misją jest zadowolenie klienta oraz wykonanie witraży bardzo dobrej jakości, w terminie i satysfakcjonującej cenie.

Zapraszamy do rozmowy.

Z wyrazami szacunku

Zbigniew Brzeziński
założyciel i właściciel pracowni

DRUŻYNA VITRO

ZBIGNIEW BRZEZIŃSKI

Człowiek orkiestra- założyciel i właściciel firmy Vitro, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Witraży Ars Vitrea Polonia, miłośnik oraz kolekcjoner pamiątek związanych z dawną Legnicą, prezes i założyciel fundacji oraz serwisu historycznego liegnitz.pl.

Sztuki witrażownictwa uczył się w renomowanej pracowni Wacława Konsensjusza w Strzelnie. Od 1990 prowadzi własną pracownię a w roku 1994 zdobył uprawnienia konserwatorskie, dzięki czemu oprócz tworzenia witrażu od zera firma zajmuje się również renowacją i konserwacją zabytkowych witraży. Poza pracą typowo warsztatową — Zbigniew Brzeziński zajmuje się również pozyskiwaniem nowych zleceń, kontaktem z inwestorami, zatwierdza projekty oraz zarządza i monitoruje prace w pracowni.

MICHAŁ

Tworzy projekty oraz maluje witraże. Swoją drogę artystyczną rozpoczął już w liceum w klasie o profilu plastycznym gdzie oprócz zajęć z historii sztuki, poznawał różnego rodzaju techniki malarskie. Swoją edukację kontynuował w Wyższej Szkole Rzemiosła Artystycznego i Zarządzania we Wrocławiu jednocześnie (w 2007 r.) rozpoczął pracę w firmie Vitro, gdzie mógł w praktyce uczyć się zawodu, aby po latach zostać jej czołowym artystą.

IGOR

Tworzy projekty oraz maluje witraże. Jego wieloletnie doświadczenie i umiejętności są nieocenione. Igor jest absolwentem oraz byłym wykładowcą w Narodowej Akademii Sztuk we Lwowie. Na co dzień mieszka i tworzy we Lwowie. Mimo odległości od 2004 roku jest ściśle związany z legnicką pracownią. Wraz z Michałem odpowiadają za stronę artystyczną wykonywanych prac.

BARBARA

Ukończyła liceum ogólnokształcące w klasie o profilu plastycznym, następnie kontynuowała naukę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona dóbr kultury gdzie uzyskała tytuł licencjata a następnie podjęła naukę na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Historia sztuki. Oprócz sztuki w teorii chętnie zajmuje się nią również w praktyce. W pracowni Vitro asystuje przy kolejnych etapach powstawania witrażu – od oczyszczania szkieł i poprawek malarskich po tworzenie projektów.

WADIM

Związany z pracownią od 2003 roku. Do jego zadań należy m.in. dobór odpowiedniego szkła do projektu, jego właściwe wycięcie oraz montaż gotowych kwater w obiektach architektonicznych. Jest również specjalistą od różnego rodzaju napisów, czcionek oraz ornamentów.

DAMIAN

Zajmuje się wszystkim co jest związane ze składaniem witraży oraz ich demontażem i montażem w obiekcie.

MARCJAN

Związany z pracownią od 2014 roku. Wraz z Damianem zajmuje demontażem i montażem.

FIRMA USŁUGOWA VITRO

By skontaktować się z nami, możesz skorzystać z podanych poniżej danych kontaktowych lub skorzystać z formularza:

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

ADRES ul. Muzealna 2; 59-220 Legnica, Poland

TELEFON (+48)601 053 139

EMAIL vitro@op.pl