WYBRANE REALIZACJE

DZIERŻONIÓW

KOŚCIÓŁ P.W. KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO
Budowę tego nowoczesnego kościoła rozpoczęto w 1990 r., a konsekracja miała miejsce w roku 2003. Integralnym składnikiem modernistycznego wnętrza, nadającym mu niepowtarzalny charakter, jest rozświetlające go miękko rozproszone przez barwne witraże światło.

LEGNICA

KOŚCIÓŁ MARIACKI
Ewangelicki kościół Marii Panny, nazywany Mariackim jest jednym z najstarszych kościołów na Śląsku. Początki jego budowy sięgają XII wieku. Wykonaliśmy renowację pochodzących z lat 1902-1908 14 witraży w nawach bocznych wraz zwieńczonych rozetami. Łączna powierzchnia ogromnych okien wynosi aż 300 m².

POLKOWICE

KAPLICA POGRZEBOWA
Prace w kaplicy pogrzebowej na cmentarzu komunalnym w Polkowicach były wykonywane od marca do maja 2014 r. Łączna powierzchnia oszkleń wyniosła 35m2.

STUDIUM PRZYPADKU

LEGNICA
KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Starania Ks. proboszcza Jana Mateusza Gacka zostały ukoronowane wykonaniem niepowtarzalnych, autorskich witraży według projektów Henryka Jana Bacy.
Treść i układ witraży oparta jest o przemyślaną ideę, której osią jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, „rozpisana” obrazami na dwanaście okien naw bocznych.

FIRMA USŁUGOWA VITRO

By skontaktować się z nami, możesz skorzystać z podanych poniżej danych kontaktowych lub skorzystać z formularza:

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE

ADRES ul. Muzealna 2; 59-220 Legnica, Poland

TELEFON (+48)601 053 139

EMAIL vitro@op.pl